top of page

İşimiz Oyun! Gücümüz Oyuncak! Atölyesi

Sevgili katılımcı adayı, 

 

Psk. Dr. H. Billur Çakırer ( https://www.cocugunuzunpsikologu.com/hakkinda ) yürütücülüğünde,  16 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 17:00-19:00 veya 19 Ağustos 2023 Cumartesi saat 17:00-19:00 arasında olmak üzere iki ayrı  grup olarak açılacak iki saat sürecek bu atölyede amaç oyun odasında kullanılan oyuncakları ve kutu oyunlarını tanımak, eğitim odaklı ve sağaltım odaklı kullanımları hakkında farklı bir bakış açısı kazanarak uygulamalarda kullanılan oyun ve oyuncakların süreçlerini analiz edebilmeyi öğrenmektir. Ofis (oyun odası) ortamında yüzyüze gerçekleştirilecek bu atölye uygulamalıdır. Alan kısıtlaması nedeniyler her bir grup (haftaiçi ya da haftasonu) 4 katılımcı ile sınırlıdır. 

 

Başvuru koşulları: 

1- Psikoloji, PDR veya Çocuk Gelişimi (Sadece örgün eğitim, Açık Öğretim Mezunları kabul edilmeyecektir) Lisans son sınıf öğrencisi veya mezunu olmak.

2- Oyun oynamaya ve aktif katılıma istekli olmak.

 

Kontenjan sınırlıdır. Kayıtlar başvurusu sırasına göre kabul edilecektir. Kayıt ücretini onay mailini aldıktan sonra 24 saat içinde yatırmanız beklenir. Dekont yolladıktan sonra kaydınız kesinleşir. 

 

Ön Bilgiler:

1- Atölye Psk. Dr. H. Billur Çakırer'in Kadıköy'de yer alan ofisindeki oyun odasında gerçekleşecektir. Ofis tüm toplu taşıma araçlarına 3-15dk arası yürüme mesafesindedir.

2- Atölye 2 saattir. 10-15 Dakika ihtiyaç molası verilecektir. 

3- Kayıt sonrasında iptal durumunda 72 saat kalaya kadar ücret iadesi yapılır. Atölyenin başlamasına 3 günden az kala bir süre sonra iptal durumu olursa yerinize bir katılımcı gelirse ücret iadesi yapılır. Aksi takdirde hakkınız yanar. 

4- 2 saatlik atölye ücreti 750tl +%20 KDV = 900 TLdir. Ödemeyi başvuru formunuzu yolladıktan sonra size gönderilecek bilgi mailini aldıktan sonra, orada belirtilecek hesaba yapabilirsiniz. Bu maili aldıktan sonra 24 saat içinde ücreti yatırmanız beklenir. 

 

AKIŞ:

Tanışma

Oyun ve oyuncak dünyasına giriş

Oyun odasında neler var? (Muhtemelen Türkiye'nin en geniş kapsamlı oyun odasında buz dağının alt kısmını görmeye çalışıyoruz).

Eğitsel ve psikolojik müdahalede oyuncakların dilini konuşmak (Bu kadar oyuncak ne işe yarıyor? Oyuncakların Özelliklerini ve Olası Fonksiyonlarını keşfediyoruz).

Kutu oyunları dünyasına yolculuk (Kutu oyunları oynarken çocuklar ne öğrenir, çocuklar bize ne öğretir?)

Değerlendirme

 

KAZANIMLAR

-Farklı bir oyun odası ile tanışmak.

- Çok çeşitli oyuncaklarla ve oyunlarla pratik deneyim kazanmak.

- Oyun ile beceri öğretme ve oyun terapisi süreçlerinde oyuncakların ve oyunların kullanım farklılıkları hakkında bilgi edinmek.

- Danışmanlık/terapi başvurusu nedeni olan bazı durumlarda hangi oyun/oyuncakların kullanabileceği konusunda bilinçli seçimler yapabilmek. 

- Oyun süreçlerini analiz edebilmek.

 

Aklınıza takılan farklı sorular için cocugunuzunpsikologu@gmail.com adresine e-mail ile ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU FORMU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

bottom of page